Mentoring pre samoukov

Individuálne e-lekcie zamerané na vás a vaše potreby tak,
aby ste čo najefektívnejšie napredovali

Čo je to mentoring?

mentoring I Michaela Piecka

Je to forma výuky, ktorá je nezávislá na čase.

Mentoring pre samoukov je alternatívou ku Skype hodinám. Budete sa učiť pod vedením lektora a dostávať produktívnu spätnú väzbu, motiváciu a povzbudenie. Spolu si stanovíme deadline a individuálny plán na základe vašej jazykovej úrovne a vašich potrieb, vďaka ktorému bude naše učenie produktívne a štrukturované. Táto forma výuky je vhodná aj pre tých, ktorí nemajú čas na pravidelné Skype lekcie alebo pre tých, ktorí navštevujú Skype lekcie a chceli by svoju výuku ešte viac zintenzívniť.

Obsah

Obsah lekcie budeme tvoriť spolu na základe vášho cieľa a vašich potrieb v nemčine. E-lekcie sú zamerané na gramatické javy alebo na tematické okruhy danej jazykovej úrovne. Pod tematickými témami si môžete predstaviť napr. cestovanie, rezerváciu hotelovej izby, dohadovanie si stretnutia. Gramatické lekcie budú obsahovať video s vysvetlením danej gramatiky spolu s cvičeniami na ich upevnenie. Lekcie obsahujú linky napr. na články, pesničky, podcasty, videá a online cvičenia.

Veľa rozprávania

Počas mentoringu budete mať veľa priestoru na rozprávanie a precvičovanie ústnej komunikácie v nemčine. Budete sa môcť nahrávať a posielať mi hlasové správy, v ktorých budete odpovedať napr. na otázky k danej téme. Okrem rozprávania budeme rozvíjať a precvičovať aj písanie, posluch a čítanie s porozumením.

Individuálne

Tempo a množstvo úloh sa bude odvíjať od vašich časových preferencií a možností. Mentoring by mal byť pre vás prínosný a zároveň by vás nemal zaťažovať. Ak by ste potrebovali počas mentoringu poľaviť alebo naopak pridať, tak sa môžeme dohodnúť individuálne. Počas mentoringu nebudeme používať žiadne učebnice, len platformu Google Classroom.

Ako to funguje?

w

Napíšte mi

Napíšte mi a zarezervujte si ca. 15-minútový úvodný rozhovor zadarmo. Do formuláru môžete rovno uviesť podobnosti o vás a vašej nemčine.

15-minútový úvodný rozhovor

Počas úvodného rozhovoru sa spolu porozprávame o vašich potrebách, cieľoch, predstavách a časových možnostiach. Spolu sa dohodneme aj na postupe tak, aby sme pracovali čo najefektívnejšie a zároveň, aby vás to aj bavilo a nezaťažovalo.

Prvá e-lekcia

Mentoring môže začať. Raz do týždňa odo mňa dostanete sadu úloh, materiálov a videí. Na vypracovanie úloh budete mať 6 dní. Ja vám na vaše odpovede poskytnem spätnú väzbu, opravím chyby a samozrejme vás aj pochválim.

Konverzácia

Na konci mentoringového balíčku máte možnosť si zarezervovať 30-minútovú konverzáciu. Počas nej môžeme trénovať konverzáciu v nemčine alebo sa môžete opýtať na javy, ktoré vám neboli jasné, alebo v ktorých ešte nemáte istotu.

Cena

Mentoring na 8 týždňov

Jedna lekcia stojí 18 €.

V cene sú zahrnuté materiály, moja spätná väzba a 30-minútová konverzácia

144 €

 

Mentoring na 12 týždňov

Jedna lekcia stojí 18 €.

V cene sú zahrnuté materiály, moja spätná väzba a 30-minútová konverzácia

216 €

Ak si nie ste istí, či je mentoring pre vás vhodný, napíšte mi a ja vám pošlem jednu e-lekciu zadarmo.

Príprava na certifikát

Rada vám pomôžem s prípravou na ústnu a písomnú časť skúšky. Písomná časť prebieha formou mentoringu a samostatnej práce, na ktorú poskytujem spätnú väzbu. Na ústnu časť skúšky sa pripravujeme počas online Skype hodín.

Ak by ste potrebovali komplexnú pomoc s prípravou na skúšku spolu s prebratím gramatiky a prípravou na posluch a čítanie s porozumením, tak mi napíšte a dohodneme sa individuálne.

Ako sú spokojní moji študenti
s mentoringom?

Líbila se mi různorodost jednotlivých mentoringů a jejich cvičení – videa, články, hry a písničky. Současně velmi oceňuji tipy na různé aplikace nebo nástroje, jak němčinu cvičit (např. Quizlet). Také jsem vděčná a moc se mi líbil individuální přístup a výběr mentoringů dle mých potřeb a nedostatků. Němčina rozhodně není jednoduchá, ale může být i zábavná. Najděte si věci, které vás baví a které lze s němčinou zkombinovat a obklopte se jimi – seriály, jazykové aplikace, knížky, písničky. Je třeba hodně mluvit a cvičit a zahrnout němčinu do denního fungování.

Iveta S. zo Švajčiarska

Na mentoringu sa mi páčilo to, že sme riešili presne to, čo som potrebovala, tiež ma bavili cvičenia, vždycky sa tam nachádzalo niečo zábavné a kreatívne.
Pomohla si mi pochopiť jednu veľkú tému členov, pádov, skloňovania prísloviek a tak podobne. Tiež si mi poskytla vedenie, štruktúru a v neposlednom rade podporu. 🙂
Uvedomila som si, že naozaj rada pracujem s lektorkou, ku ktorej cítim istú zodpovednosť a pomáha mi to byť konzistentná v učení sa.
Jedno veľké DANKE!

Kika Vohnutová

online lektorka angličtiny, https://www.lektorkakika.com/

Celkovo sa mi mentoring páči. Pracujem na úlohách kedy chcem, môžem si prácu aj rozdeliť. Pokiaľ ide konkrétne o Teba, tak sa mi veľmi páčia úlohy s videami. Videá bývajú síce ťažké, ale otázky sú zamerané na veci, ktoré celkom zvládam a nevadí, keď všetkému vo videu nerozumiem. Zahrnula som to viac aj do mentoringu pre svojich študentov, inšpirovalo ma to. 🙂 Je to super, lebo človek musí sám tvoriť celé vety, sám pracovať so slovnou zásobou a gramatikouUvedomila som si, že nemecká gramatika je celkom zábava.

Janka Mokrá

lektorka taliančiny a angličtiny, https://www.jazykysjankou.sk/

Ahoj Michaela,
učenie sa cudzích jazykov s Tebou je úžasná zábava! Tvoje lekcie ma veľmi veľmi bavia a celkovo aj samotný mentoring mi veľmi sedí, pretože mne sa jazyk učiť chce, vôbec ho nepotrebujem pre prácu, ale neskutočne ma to baví. Takže nepotrebujem motivovať do učenia, ale skôr niekoho, kto mi to učenie zefektívni tak, aby som netrávila kopec času hľadaním on-line zdrojov na internete a neplytvala zbytočne časom a energiou. Som veľmi prekvapená, aké obrovské množstvo rôznych zdrojov na internete existuje a ako zábavne môžu lekcie vyzerať. Ďakujem, robíš to super! 🙂
Lucia

Lucka G. zo Slovenska

Ahoj, určitě bych ti chtěl znovu poděkovat za pomoc. Jak dobře víš němčina s tebou moc pomohla už mám doma B2 Goethe-certifikát. Na hodinách se mi líbila možnost ovlivnit co se vlastně chci učit. Líbilo se mi, že jsem mohl dopředu říct na co bych se chtěl zaměřit a na každou další hodinu jsem si potom mohl připravit otázky. Určitě nejpříjemnější a nejpodivuhodnější věc z tvých hodin bylo tvé sršící nadšení, ochota a pozitivita. Ani jednou jsem tě neviděl s pokleslou náladou a to samotné vždy pozvedlo ducha a nadšení pro naše hodiny. Moc děkuji a přeju ti jen to nejlepší.

Pavel Š. zo Švajčiarska