Online lekcie

Individuálne lekcie zamerané na vás a vaše potreby tak,
aby vás nemčina bavila a mali ste zo seba dobrý pocit

Ako prebiehajú individuálne lekcie so mnou?

Michaela Piecka I lektorka a mentorka nemčiny

Lekcie prebiehajú v priateľskej a podporujúcej atmosfére

Pred lekciou si môžete nachystať čaj, kávu, zošit, pero a naša lekcia môže začať. Počas lekcie budete mať možnosť veľa rozprávať a vyjadrovať sa v nemčine. Spolu sa budeme tešiť z každého malého úspechu a z každej správne zloženej vety v nemčine. Verím, že naše lekcie budú plné aha momentov a vy si tak odnesiete nielen mnoho užitočných fráz, ale aj lepšiu náladu a motiváciu na ďalšiu hodinu.

Obsah

Obsah lekcie budeme tvoriť spolu na základe vášho cieľa a vašich potrieb v nemčine. Či už si budete chcieť vedieť objednať jedlo v reštaurácii alebo sa vedieť porozprávať s kolegami počas prestávky, alebo získať novú pracovnú a študijnú pozíciu.

Zábavne

Na hodinách budeme používať veľa rôznorodých zábavných a interaktívnych cvičení. Niektoré budú slúžiť na nácvik praktických situácií, ako napr. rolové situácie. Iné zas na spoznanie a pochopenie gramatických javov, ktoré potom budete môcť využiť v praxi.

Individuálne

Na lekciách budeme mať priestor na vaše otázky týkajúce sa gramatiky, fráz a hovorových výrazov. Poskytnem vám aj tipy na zdroje, kde si budete môcť precvičovať nemčinu online.

Ako to funguje?

w

Napíšte mi

Napíšte mi a zarezervujte si 30-minútovú úvodnú lekciu zadarmo.

30-minútová úvodná lekcia

Počas tejto lekcie sa spolu porozprávame o vaších potrebách, cieľoch a predstavách. Stanovíme si spolu cieľ v nemčine, ku ktorému sa budeme približovať.

1. lekcia

Naša spoločná cesta za lepšou nemčinou môže začať. Už teraz sa teším na naše prvé kroky a malé úspechy, ktoré budeme spolu oslavovať.

Cena

Balíček 10 lekcií

Jedna lekcia stojí 590 kč alebo 25 €.

1 lekcia trvá 50 min.

V cene sú zahrnuté materiály a domáce úlohy.

5 900 kč / 250 €

 

Balíček 15 lekcií

Jedna lekcia stojí 590 kč alebo 25 €.

1 lekcia trvá 50 min.

V cene sú zahrnuté materiály a domáce úlohy.

8 850 kč / 375 €

Ako sú spokojní moji študenti
s online lekciami?

Na hodiny s Miskou sa kazdy tyzden tesim. Miska je na kazdu hodinu skvele pripravena a vo vybere tem vzdy dba na to, co ma zaujma. Ako pokrocilej mi zalezi na tom, aby som sa zlepsovala v specializovanej slovnej zasobe z pracovneho prostredia a aby som s jazykom mala pravidelny kontakt. Miska je velmi dobre vybavena relevantnymi materialmi; zvlaste potom obdivujem jej motivaciu vymyslat nove metody ako precvicovat gramatiku a slovnu zasobu. Hodiny s Miskou mozem kazdemu odporucit.

Lucka z Londýna

Po prvních trech mesicich Skype Nemciny s Misou jsem nadsena. Je to muj prvni online jazykovy kurz a jsem uplny zacatecnik. Nejvice ocenuji casovou i obsahovou flexibilitu. Misa je vždy skvele pripravena na kazdou hodinu, ale zaroven ji nedela problém, když uplne „odbehneme“ od tématu, okamzite se prizpusobi. Je velmi trpeliva. Ma nekonečnou zásobu materialu, které jsou zabavne, vtipne a i diky tomu, me nemcina zacala bavit. Mezi konkretni výsledky, které mi delaji největší radost, patri prekonani ostychu v konverzaci (rozmluveni) a porozumeni jednoduchym dialogum.

Janka z Luxemburska

Meine Stunden mit Michaela sind immer sehr spannend. Ich mag, dass Michaela sich für die Stunden vorbereitet und dass sie im Voraus denkt, was wir nächstes mal zusammen machen können, damit wir nie am Punkt anhalten ohne einen Plan in der Tasche zu haben. Es gefällt mir auch sehr, dass Michaela immer sehr gut gelaunt und positiv ist und dass sie auch immer ihre eigene Bemerkungen zu meinen Fehlern aufschreibt, damit wir sie später besprechen können. Ich kann sie völlig jedem empfehlen, der sich sein Deutsch verbessern will.

Martin z Prahy

Míšo, moc děkuji! Lekce jsem si moc užila, hodně se mi líbil pozitivní přístup, vždy dobrá nálada a odhodlanost posunout moji němčinu někam dál. Kombinace různých nástrojů, jak se němčinu učit, je super. Je skvělé mít možnost si uvědomit, kolik různých možností pro učení se jazyka dnes existuje. Skvělá práce, děkuju 🙂

Iveta S. zo Švajčiarska

Děkuji Vám mnohokrát za užitečné lekce němčiny a za Vaši trpělivost. Velmi oceňuji Vaši pečlivost a přípravy na koždodenní hodinu. Ve vytvořených fóliích pokaždé naleznu opkování z minulé hodiny, čož mi dáva možnost se k danému tématu kdykoliv vrátit, napsat si poznámky a vše znovu procvičit. Lekce sou přizpůsobené mým potřebám v Rakousku, což mi zcela vyhovuje a za co Vám taktéž děkuji.

Ivka J. z Luxemburska

Míša ist eine grossartige Lektorin, sie ist sehr nett und ihr Unterricht macht immer sehr viel Spass. Ich habe nie Angst, etwas zu sagen oder zu fragen. Sie ist auch sehr geduldig!

Natálie z Ostravy

Rád bych doporučil lektorku Míšu pro všechny začínající i pokročilé němčináře, neboť dokáže vše dobře vysvětlit a přizpůsobit obsah lekcí požadavkům klienta. Kromě toho je moc milá, na hodiny s ní se budete těšit a zlepšenou úroveň znalosti jazyka oceníte v osobním a profesním životě.

Michal z Prahy

Na zaciatku som si na jej hodiny a pristup musel zvyknut 🙂 Je to vsetko formou vselijakych clankov a hier a ideme pomalsie. Bola to zmena. Po dvoch tyzdnoch som si uvedomil, ze to na mna celkom funguje, ze si to, co preberieme, dobre zapamatam, aj ked stiham zatial len jednu hodinu tyzdnenne. Musim ju pochvalit, ze ma kazdu hodinu vyborne pripravenu, vzdy nejaka prezentacia s clankami, videami a podcastami. A co je dolezite, hovor na mna podstatne len po nemecky. Takze celkovo, po tom, ako som si zvykol na novu formu, som spokojny.

Miro zo Švajčiarska

Na hodinách s Michaelou sa mi páčilo rozprávanie v nemčine s okamžitou korektúrou nesprávnej gramatiky, individuálny prístup a znalosť nemeckého jazyka. Vďaka hodinám, rozprávam po nemecky plynulejšie a rozumiem určitým gramatickým súvislostiam v NJ. Počas hodín s Michaelou som si uvedomil, že nemčina nie je až taký ťažký jazyk, ako som si pred pár rokmi myslel.

Šimon z Nemecka

Často sa pýtate

Čo potrebujem na úvodnú online lekciu?

Na online lekciu vám stačí ideálne počítač alebo laptop s kamerou a mikrofónom. Odporúčam používať aj slúchadlá kvôli lepšej kvalite zvuku.

Ako prebieha úvodná lekcia zadarmo?

Úvodná lekcia trvá 30 minút, je nezáväzná a zadarmo. Počas nej sa navzájom trošku spoznáme, preberieme vaše ciele, predstavy, želania a potreby. S pokročilejšími študentmi si “pokecáme” po nemecky a začiatočníci odídu z lekcie so základnými frázičkami v nemčine.

Ako dlho trvá bežná online lekcia?

Online lekcie trvajú 50 minút. Je to dostatočný čas na to, aby sme si spolu precvičili nemčinu a zároveň, aby ste z lekcie neodišli unavení a preťažení.

Môžem zrušiť hodinu? Aké sú pravidlá zmeny termínu hodiny?

Hodinu môžete zrušiť minimálne 24 hodín pred jej konaním. V takom prípade sa dohodneme na jej náhradnom termíne alebo si ju nahradíme e-lekciou/mentoringom. Ak lekciu zrušíte menej ako 24 hodín dopredu, bude sa počítať ako uskutočnená. V prípade balíčku 10 lekcií môžete zrušit výuku iba jedenkrát. V prípade potreby častejšieho rušenia lekcií je potrebné nájsť náhradný termín. 🙂 Ak si kúpite balíček s určitou frekvenciou (napr. 2x do týždňa), celý balíček lekcií je potrebné si vybrať aj s danou frekvenciou.

Za ako dlho sa dohovorím po nemecky?

Je to veľmi individuálne. Závisí to od vašich cieľov, časových možností a nadšenia do nemčiny 🙂 Niektorým sa stačí bežne dorozumieť v každodennom živote, sú spontánni a neboja sa rozprávať. Niekto zas potrebuje veľa povzbudenia, nadobudnúť istotu a základy a až potom rozprávať. Dohovoriť sa v reštaurácii a v obchode budete vedieť už po pár týždňoch. Ak je však vaším cieľom používať nemčinu na univerzite, v práci a na úradoch, dosahovanie týchto cieľov môže trvať potom niekoľko mesiacov až roky.

Kto sú moji študenti?

Mojimi študentmi sú zväčša Česi a Slováci žijúci, študujúci alebo pracujúci v niektorej nemecky hovoriacej krajine (v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku alebo Luxembursku). Nemčinu potrebujú pre svoj každodenný život a ja im rada na tejto ceste pomáham 🙂

Pripravuješ aj na certifikát?

Áno, pripravujem aj na certifikát. Študentom pomáham s prípravou na ústnu a písomnú časť. Písomná časť prebieha formou mentoringu a samostatnej práce, na ktorú poskytujem spätnú väzbu. Na ústnu časť skúšky sa pripravujeme počas online Skype hodín.