O mne

Hallo! Grüß Gott! Ja som Michaela.
Mám rada knižnice, kriminálky, nemecké komédie a Wiener Melange.

Michaela Piecka I lektorka a mentorka nemčiny

Štúdium na troch univerzitách

 

K štúdiu cudzích jazykov som sa dostala úplnou náhodou a bolo to moje spontánne rozhodnutie. Pôvodne som totiž chcela študovať ekonómiu. Avšak doteraz som za toto rozhodnutie veľmi vďačná a neľutujem ho. Najskôr som študovala anglistiku a germanistiku na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. So štúdiom som potom pokračovala na Masarykovej univerzite v Brne. Počas magisterského štúdia som sa rozhodla vycestovať do zahraničia a absolvovala som štúdijný pobyt na Univerzite Augsburg.

Erasmus v Nemecku

Jednou z najviac obohacujúcich skúseností bol práve Erasmus pobyt v bavorskom mestečku Augsburg. Tu som mala možnosť zažiť nemčinu na vlastnej koži v praxi. Hoci som tu prišla už s C1 certifikátom, zistila som, že hovorová nemčina je veľmi odlišná od tej učebnicovej. Počas tohto pobytu som začala doučovať online a predávať tak svoje novo nabudnuté skúsenosti ďalej. Hoci som skôr introvert, podarilo sa mi nájsť si nielen zahraničných, ale aj nemeckých kamarátov, s ktorými som mohla komunikovať každý deň v nemčine.

Michaela Piecka I lektorka a mentorka nemčiny

Online lektorka

Po skončení štúdia som zostala v Brne, kde som pracovala pre jazykové školy a vyučovala dospelých. Po pandémii som však zistila, že online výuka je pre mňa to pravé a že sa môžem so študentmi stretávať, aj keď sú stovky kilometrov vzdialení.

Človek sa neustále učí nielen napr. cudzie jazyky, ale zisťuje aj nové veci sám o sebe. Ja som nedávno zistila, že mi vyhovuje minimalizmus, jóga a meditácia. Napomáhajú mi k vyrovnanejšiemu životnému štýlu. Vo svojom voľnom čase sa venujem aj angličtine, ktorú sa učím formou mentoringu. Inšpiráciu a silu čerpám z prírody a turistiky. Čítanie alebo pozeranie kriminálok v nemčine a angličtine je pre mňa skvelým odreagovaním a zároveň pasívnym učením sa.

Život vo Viedni

Život mi naskytol príležitosť žiť vo Viedni, za ktorú som nesmierne vďačná. Pre mňa ako lektorku a zároveň večnú študentku nemčiny je veľkým bonusom zažívať bežné situácie práve v nemčine. Vďaka skúsenostiam a situáciam, v ktorých sa ocitám, dokážem svojich študentov lepšie pochopiť a zároveň ich aj jazykovo pripraviť a pomôcť im s konkrétnymi situáciami. Svoje skúsenosti a mnohokrát úsmevné príhody zdieľam aj vo svojom podcaste, ktorý si určite vypočujte.

Rada by som spoznala ten váš príbeh a vašu cestu za nemčinou.

Na skúšobnej lekcii budete mať priestor porozprávať mi o svojich záujmoch, koníčkoch a o tom, čo vás najviac baví pri učení sa nemčiny.

Spolu vymyslíme plán na dosiahnutie vaších cieľov v nemčine. Učenie totiž môže byť aj veľmi zábavné a obohacujúce.